TITLE

DESCRIPTION

Nasza klasa na wystawie GATEWAY TO SPACE

Wśród ponad 100 kosmicznych eksponatów zobaczyliśmy oryginalny moduł pochodzący ze stacji kosmicznej MIR ważącej 135 ton, międzynarodową stację kosmiczną ISS, modele rakiet, promy kosmiczne jak Wostok czy Woschod, dwutonowy silnik rakietowy, Sputnik 1, kapsułę Apollo, łaziki kosmiczne wśród nich Lunar Rover, który uczestniczył w misji Apollo, autentyczne kokpity i elementy maszyn kosmicznych, oryginalne skafandry kosmonautów w tym umundurowanie Gagarina, asteroidy i kamienie księżycowe. Wszystkie eksponaty mogliśmy dotknąć i obejrzeć ze wszystkich stron, a także wejść do środka większości z nich. Krótko mówiac udaliśmy się w przestrzeń kosmiczną nie opuszczając Ziemi. Wyjątkowe było też to, iż  te eksponaty, dotarły do Polski prosto z NASA!

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress