20 - 21.04.2016

WYCIECZKA

Bałtów-Sandomierz

20 kwietnia wybraliśmy się  na dwudniową wycieczkę do Bałtowa i Sandomierza. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od JuraParku, gdzie poznawaliśmy kolejne etapy dziejów Ziemi. Zobaczyliśmy tam ok. 100 modeli dinozaurów, ich tropy, skamieniałe szczątki organizmów oraz minerały. W Prehistorycznym Oceanarium "oko w oko" spotkaliśmy się z morskimi bestiami. Największe wrażenie wywarł na nas blisko dwudziestometrowy rekin. Następnie w amerykańskim "schoolbusie" zaliczyliśmy Bałtowskie Safari. Pierwszy dzień wycieczki zakończyła wizyta w kinie 5D i Parku Rozrywki.

W Sandomierzu przewodnicy opowiadali nam o historii zwiedzanych miejsc. Nie zabrakło oczywiście nawiązań do popularnego, kręconego w Sandomierzu serialu jakim jest "Ojciec Mateusz". Na Rynku  podziwialiśmy  renesansowe kamieniczki oraz Ratusz. W trakcie wycieczki zwiedziliśmy wiele ciekawych miejsc, wśród których warto wymienić Bramę Opatowską skąd rozciąga się piękny  widok na  panoramę Sandomierza,  Kościół Św. Jakuba, Podziemną Trasę Turystyczną, czyli system XIV i XV - wiecznych piwnic w których kupcy składowali swoje towary handlowe oraz Zbrojownię Rycerską – gdzie najprawdziwszy zbłąkany rycerz opowiedział nam arcyciekawą legendę o Halince Krępiance. Wycieczkę zakończyliśmy podziwianiem panoramy miasta podczas rejsu statkiem po Wiśle

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress